Deprem Acil Apk indir (AFAD)

1.0.13

Deprem acil durum anında acil çözümler sunan afad uygulamasıdır.
Apk indir
4.7/5 Oylar: 138
Güncellendi
14.02.2023
Boyut
11 Mb
Sürüm
1.0.13
Gereksinimler
Android 4,4+
Google Playden İndir
Google Play

Bu uygulamayı bildir

Yenilikler

  • AFAD ACİL DEPREM UYGULAMASI

Tanım

Deprem Acil Apk indir ile; deprem veri merkezinden alınan verilerin ışığında kullanıcıya acil durum çözümleri sunmaktadır. Uygulamada ki 137.000 kişi ile irtibata geçerek destek yardım talebinizi iletebilirsiniz. Geçmiş olsun Türkiye

Deprem Apk indir Özellikleri;

  • Uygulama, Türkiye Deprem Veri Merkezi’nden alınan verileri kullanılarak yapılan deprem çözümlerini kullanıcılara sunmaktadır.
  • Dünyadan Depremler bölümünde CSEM ve USGS’ den alınan bilgiler görüntülenebilmektedir.
  • Mobil uygulamadaki toplam kullanıcı sayısı, 137.000 kişidir.
  • Uygulama, İngilizce dil seçeneğine sahiptir.
  • Görme engellilere yönelik özellikleri de barındırmaktadır.
  • Kullanıcılar, uygulama içerisinde yer alan “Depremi Hissettiniz mi?” bölümünü kullanır. Bununla bulundukları alanda 4.0 veya daha fazla büyüklükte deprem olduğunda, deprem anında hissettikleri bilgileri ve fotoğrafları AFAD ile paylaşabilmektedirler.

İndirmekte herhangi bir problem yaşamanız durumunda indirmek için tıklayınız.

Deprem Nedir ?

Depremyer sarsıntısı, seizma veya halk arasında zelzele olarak bilinmekte. Yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelir. Sismik dalgalanmalar ve bu dalgalarınyeryüzünü sarsması olayıdır. Buna ek olarak sismik aktivite ile kastedilen meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Deprem; sismograf cihazı ile ölçülmekte. Bu olayları inceleyen bilim dalına da sismoloji denir. Depremin büyüklüğü Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenmekte. Bu ölçeğe göre 3 ve altı büyüklükteki depremler genelde hissedilmez. Fakat 7 ve üstü büyüklükteki depremler yıkıcı olabilmekte. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvveti üzerinde etkilidir. Bu sebepten yeryüzüne yakın noktalarda gerçekleşen depremler daha çok hasara neden olmaktadır.

Dünya yüzeyinde gerçekleşen depremler kendilerini bazen sallantı bazen de yer değiştirme şeklinde göstermektedir. Bazen yeryüzüne yakın bir noktada güçlü bir deprem gerçekleştiğinde tsunamiye sebep olması mümkün. Bu sarsıntılar ayrıca toprak kayması ve volkanik aktiviteleri de tetiklemesi mümkün.

Deprem Acil Apk indir

Genel olarak deprem sözcüğü herhangi bir sismik olayın ürettiği (doğal bir fenomen olarak gerçekleşmiş veya insanların sebebiyet verdiği) sismik dalgaları adlandırmak için kullanır. Depremler genellikle kırıkların (fay hatları) çatlamasıyla oluşur. Bunun yanı sıra volkanik faaliyetler, toprak kaymaları, mayın patlamaları veya nükleer testler sonucunda da depremler gerçekleşir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir