Android 14 Çıktı Sayılır (Beta Güncellemesi)

Son Android 14 çıktı mı ? Beta güncellemesinin ardından 4 hafta geçti. Bu da başka bir Android 14 Beta zamanının geldiğini göstermekte. Üstelik bu Beta sürümü diğerlerinden biraz daha özel. Çünkü Google, bu beta ile adeta son düzlüğe girdi ve final öncesi hazırlıklarını yapıyor. Android 14 Beta 4 güncellemesi yayınlandı!

Android 14 Çıktı: Beta 4 yayınlandı! Neler yeni?

Bu yeni güncelleme aslında çok fazla yeni bir özellik sunmuyor. Sürümü biraz daha kullanılabilir hale getiriyor ve belli başlı hataları düzeltiyor. Ayrıca bu güncelleme artık “Platform Stable” dediğimiz güncelleme türü. Bu da, tüm geliştirici API’lerinin ve uygulamaya yönelik tüm davranışların nihai olduğu ve son sürüm yayınlandığında artık değişmeyeceği anlamına geliyor.

Konudan bahsetmişken Beta 4, final sürümü gelmeden önceki son sürüm gibi görünüyor. Şu an için Android 14 desteklenen tüm modellerine gelmiş durumda. Google, son birkaç yılda olduğu gibi, bu güncellemeler için belirli bir sürüm aralığı taahhüt etmedi. Yani Android 14 çıktı. Beta 4 final sürümünden önceki son sürümdür demedi. Ancak geçen yıl olanlara bakarsak, Android 14’ün Ağustos’ta gelmesi beklenmekte.

Android 14, Google şirketi liderliğindeki Open Handset Alliance tarafından geliştirilen Android mobil işletim sisteminin on dördüncü büyük sürümüdür. Bu sürüm için güncelleme alacak telefon listesi için tıklayınız.

indirse.com’un blog kısmında güncel teknolojik tüm haberlere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir